| Farve: | |
|---|---|
| Størrelse: | |
| Materiale: | |
| Funktion: | |
| Anvendelse: | |
| Tilgængelighed: | |
| Antal: | |
SPC GULV
BS-SPC
82003-1B
SPC-gulve har et slidlag af høj kvalitet, der giver fremragende modstandsdygtighed over for ridser og buler. Så hvis du leder efter det bedste gulv til hunde, katte eller rodede småbørn, passer SPC-gulve til regningen.

| Navn | 3D Design Super Slidfast SPC Plastgulv 6mm |
| Farve | Vi har flere hundrede farver til dit valg. |
| Bordtykkelse | 6,0 mm |
| Iført lagtykkelse | 0,3 mm, 0,5 mm som almindelig |
| Overfladetekstur | Dyb korn, træ korn, marmor korn, sten, tæppe |
| Slutte | UV-coating |
| Installation | Kliksystem(Unilin,Valinge),Løs lægning,Dray Back,Lim ned |
| Leveringstid | 7-10 dage |
| Størrelse | Tommer (mm) |
| 6'*48(150mm*1220mm) | |
| 7'*48(182mm*1220mm) | |
| 9'*48(230mm*1220mm) | |
| 9'*60(230mm*1525mm) | |
| Bagsideskum | IXPE(1,0 mm,1,5 mm,2,0 mm) EVA(1,0 mm,1,5 mm) |
| Overflade | Træ præget, dybt træ præget, håndskrabet, Eir. |
| Brug | Soveværelse, køkken, kældre, hjemme, skole, hospital, indkøbscenter, kommercielt brug. |
| Funktioner | Vandtæt, slidbestandig, skridsikker, fugtsikker, brandsikker, holdbar, anti-ridse, antibakteriel skinne. |
| Marked | Eksport til amerikansk, canadisk, europæisk marked, en del af Asien, Afrika-lande, Australiens marked |
| Garanti | 10 år for erhverv og 25 år for bolig |












SPC-gulve er gør-det-selv-venlige
De fleste SPC-gulve kan betragtes som gør-det-selv. Flydende (eller klik-sammen-gulve) produkter er de nemmeste gulve at lægge, uanset deres type. Fastgør grundlæggende hver etage til en tilstødende planke eller flise og lad tyngdekraften og friktion klare resten.
Varmeisolering
Varmeisolering og varmebevarende effekt er bemærkelsesværdig. Komfortabelt at leve.

