| Garanti: | |
|---|---|
| Funktion: | |
| Anvendelse: | |
| Tilgængelighed: | |
| Antal: | |
LAMINATGULV
BS-SPC
LAMINAT 2028
Laminatgulve er fleksible og holdbare. Ved at tilføje vinylstrimler kan laminerede trægulve efterligne forskellige gulvteksturer og designs. For nylig har forbedrede trægulve med succes efterlignet mønstre, der ligner sten, fliser og træ.



| Specifikation af laminatgulv | |
| Farve | Tusindvis af populære farver eller tilpasset efter kundens behov |
| Tykkelse | 12 mm |
| Størrelse | 1215x195 mm, 1215x126 mm, 1386x197 mm, 1800x197 mm, 2200x239 mm osv. |
| Slidstyrke | AC1, AC2, AC3, AC4, AC5 standard EN13329 |
| Særlig behandling | Malet V-rille, Press U-rille, Voksning, Logo malet på bagsiden, lydisoleret EVA |
| Overfladebehandling | Mere end 20 slags overflader, såsom præget, krystal, EIR, håndskrabet, mat, spejl, diamant osv. |
| HDF | 820 kg/m³, 850 kg/m³ |
| Klik på system | Unilin klik, bue klik, enkelt klik |
| Installationsmetode | Flydende |
| Formaldehydemission | E1<=1,5mg/L eller E0<=0,5mg/L |









Nem installation
Neglefri, limfri montering nem
Vandtæt design
Lotusbladprincippet vand kondenserer til perler på overfladen trænger ikke igennem
Slidbestandig og holdbar
Tusindvis af slidtests
Brandhæmmende og brandforebyggende
Har en god flammehæmmende effekt uden frygt for fyrværkeri, rolig brug

