| Farve: | |
|---|---|
| Størrelse: | |
| Materiale: | |
| Tilgængelighed: | |
| Antal: | |
SPC GULV
BS-SPC
BS-2088
SPC vinyl er en luksusvinylgulvmulighed med en strukturelt stiv, 100 % vandtæt kerne. SPC er også kendt som stiv kerne vinyl, og vi bruger disse udtryk i flæng. Vinylgulve med stiv kerne er designet til at ligne træ eller sten, men kræver mindre vedligeholdelse.
Dette gulv er slidstærkt, vandtæt og perfekt til gør-det-selv-installation. Den er ideel til både bolig- og erhvervsområder.

| Navn | Vinylgulve (spc gulve, klik spc gulve) |
| Farve | Vi har flere hundrede farver til dit valg. |
| Bordtykkelse | 3,5 mm, 4,0 mm, 4,5 mm, 5,0 mm, 5,5 mm, 6,0 mm, 6,5 mm, 7,0 mm, 8,0 mm. |
| Iført lagtykkelse | 0,3 mm, 0,5 mm som almindelig |
| Overfladetekstur | Deep Grain, WoodGrain, Marmor Grain, Stone, Carpet |
| Slutte | UV-coating |
| Installation | Kliksystem(Unilin,Valinge),Løs lægning,Dray Back,Lim ned |
| Leveringstid | 7-10 dage |
| Størrelse | Tommer (mm) |
| 6'*48(150mm*1220mm) | |
| 7'*48(182mm*1220mm) | |
| 9'*48(230mm*1220mm) | |
| 9'*60(230mm*1525mm) | |
| Bagsideskum | IXPE(1,0 mm,1,5 mm,2,0 mm) EVA(1,0 mm,1,5 mm) |
| Overflade | Træ præget, dybt træ præget, håndskrabet, Eir. |
| Brug | Soveværelse, køkken, kældre, hjemme, skole, hospital, indkøbscenter, kommercielt brug. |
| Funktioner | Vandtæt, slidbestandig, skridsikker, fugtsikker, brandsikker, holdbar, anti-ridse, antibakteriel skinne. |
| Marked | Eksport til amerikansk, canadisk, europæisk marked, en del af Asien, Afrika-lande, Australiens marked |
| Garanti | 10 år for erhverv og 25 år for bolig |
Program struktur
1. UV-coating: Beskytter mod ridser, UV-stråler og falmning.
2. Slidbestandigt lag: Beskytter overflader mod slid; skaber overfladetekstur til træ eller sten.
3. DEKORATIV FILM Lag: High-definition grafik trykt på filmen giver udseende og farve af træ, sten eller tæpper.
4. SPC CORE: Kalkstenspulver og PVC-kompositmateriale. Holdbar, vandtæt og flammehæmmende.
5. IXPE (valgfrit): EVA eller IXPE polstring giver stødabsorbering til dine fødder og forbedrer lydisolering.
Chat nu eller send forespørgsel for flere mønstre. Støt tilpasning.












0 formaldehyd, miljøbeskyttelse
SPC gulve er i stand til at lave 0 methanol, fra dets unikke materiale og sammensætning. SPC-gulve udføres ved opvarmning og kræver ikke lim. Hovedmaterialet i SPC-stenplastgulvbasen er naturstenspulver, som ikke indeholder formaldehyd og radioaktive elementer.

SPC Gulvbelægning
Står for Stone Plastic Composite, hvis kerne består hovedsageligt af calciumcarbonat (kalksten), polyvinylchlorid og blødgørere.SPC er det nyeste produkt på gulvmarkedet.SPC-gulve overvinder ulemperne og erstatter traditionelle produkter såsom vinylgulve, LVT-gulve, naturlige trægulve og industritræ. Nogle af fordelene inkluderer at være 100 % vandtæt, have iøjnefaldende mønstre og være nem at installere.
De gulve, vi tilbyder, overholder alle EU-standarder.
