| Färg: | |
|---|---|
| Storlek: | |
| Material: | |
| Tillgänglighet: | |
| Antal: | |
SPC GOLV
BS-SPC
BS-2088
SPC vinyl är ett lyxigt vinylgolv med en strukturellt styv, 100 % vattentät kärna. SPC är också känd som styv kärna vinyl, och vi använder dessa termer omväxlande. Styva kärnkonstruerade vinylgolv är designade för att se ut som trä eller sten, men kräver mindre underhåll.
Detta golv är slitstarkt, vattentätt och perfekt för gör-det-själv-installation. Den är idealisk för både hem och kommersiella områden.

| Namn | Vinylgolv (spc flooring, click spc flooring) |
| Färg | Vi har flera hundra färger för ditt val. |
| Brädets tjocklek | 3,5 mm, 4,0 mm, 4,5 mm, 5,0 mm, 5,5 mm, 6,0 mm, 6,5 mm, 7,0 mm, 8,0 mm. |
| Bär LayerThickness | 0,3 mm, 0,5 mm som vanligt |
| Ytstruktur | Deep Grain,WoodGrain,Marmor Grain,Sten,Matta |
| Avsluta | UV-beläggning |
| Installation | Klicksystem(Unilin,Valinge),Lösläggning,Dray Back,Lim ner |
| Leveranstid | 7-10 dagar |
| Storlek | tum (mm) |
| 6'*48(150mm*1220mm) | |
| 7'*48(182mm*1220mm) | |
| 9'*48(230mm*1220mm) | |
| 9'*60(230mm*1525mm) | |
| Stödskum | IXPE(1.0mm,1.5mm,2.0mm) EVA(1.0mm,1.5mm) |
| Yta | Träpräglat, Djupt träpräglat, Handskrapat, Eir. |
| Användning | Sovrum, Kök, Källare, Hem, Skola, Sjukhus, Köpcentrum, Kommersiellt att använda. |
| Drag | Vattentät, slitstark, anti-halk, fuktsäker, brandsäker, hållbar, anti-repa, antibakteriell skena. |
| Marknadsföra | Exportera till amerikansk, kanadensisk, europeisk marknad, en del av Asien, afrikanska länder, Australiens marknad |
| Garanti | 10 år för kommersiella och 25 år för bostäder |
Programstruktur
1. UV-beläggning: Skyddar mot repor, UV-strålar och blekning.
2. Nötningsbeständigt lager: Skyddar ytor från nötning; skapar ytstruktur för trä eller sten.
3. DEKORATIVT FILMlager: Högupplöst grafik tryckt på filmen ger utseendet och färgen på trä, sten eller matta.
4. SPC CORE: Kalkstenspulver och PVC-kompositmaterial. Slitstark, vattentät och flamskyddad.
5. IXPE (tillval): EVA- eller IXPE-stoppning ger dämpning för dina fötter och förbättrar ljudisoleringen.
Chatta nu eller skicka förfrågan för fler mönster. Stöd anpassning.












0 formaldehyd, miljöskydd
SPC-golv klarar 0 metanol, från dess unika material och sammansättning. SPC-golv görs genom uppvärmning och kräver inte lim. Huvudmaterialet i SPC stenplastgolvbas är naturstenspulver, som inte innehåller formaldehyd och några radioaktiva ämnen.

SPC Golv
Står för Stone Plastic Composite, vars kärna består huvudsakligen av kalciumkarbonat (kalksten), polyvinylklorid och mjukgörare.SPC är den senaste produkten på golvmarknaden.SPC-golv övervinner nackdelarna och ersätter traditionella produkter som vinylgolv, LVT-golv, naturliga trägolv och industriträ. Några av fördelarna inkluderar att den är 100 % vattentät, har iögonfallande mönster och är lätt att installera.
De golv vi erbjuder uppfyller alla EU-standarder.
