| Ngjyra: | |
|---|---|
| Madhësia: | |
| Materiali: | |
| Disponueshmëria: | |
| Sasia: | |
PARKET SPC
BS-SPC
BS-2088
SPC vinyl është një opsion luksoz i dyshemesë vinyl me një bërthamë të ngurtë strukturore, 100% të papërshkueshme nga uji. SPC njihet gjithashtu si vinyl me bërthamë të ngurtë dhe ne i përdorim këto terma në mënyrë të ndërsjellë. Dyshemeja vinyl e projektuar me bërthamë të ngurtë është projektuar që të duket si druri ose guri, por kërkon më pak mirëmbajtje.
Ky dysheme është i qëndrueshëm, i papërshkueshëm nga uji dhe i përsosur për instalim DIY. Është ideale si për shtëpi ashtu edhe për zona komerciale.

| Emri | Dysheme vinyl (dysheme spc, kliko parket spc) |
| Ngjyra | Ne kemi disa qindra ngjyra për zgjedhjen tuaj. |
| Trashësia e tabelës | 3,5 mm, 4,0 mm, 4,5 mm, 5,0 mm, 5,5 mm, 6,0 mm, 6,5 mm, 7,0 mm, 8,0 mm. |
| Veshja e trashësisë së shtresës | 0,3 mm, 0,5 mm si e rregullt |
| Tekstura e sipërfaqes | Kokrra e thelle, Kokrra druri, Kokrra mermeri, Guri, Tapeti |
| Përfundo | Veshje UV |
| Instalimi | Klikoni sistemin (Unilin, Valinge), Shtrirje e lirshme, Dray Back, Ngjitni poshtë |
| Koha e dorëzimit | 7-10 ditë |
| Madhësia | Inç (mm) |
| 6'*48(150mm*1220mm) | |
| 7'*48(182mm*1220mm) | |
| 9'*48(230mm*1220mm) | |
| 9'*60(230mm*1525mm) | |
| Shkumë mbështetëse | IXPE (1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm) EVA (1,0 mm, 1,5 mm) |
| Sipërfaqja | Dru i stampuar, Dru i thellë i ngulitur, i gërvishtur me dorë, Eir. |
| Përdorimi | Dhoma e gjumit, Kuzhina, Bodrumet, Shtëpia, Shkolla, Spitali, Qendra tregtare, Komerciale për përdorim. |
| Veçoritë | I papërshkueshëm nga uji, rezistent ndaj konsumit, kundër rrëshqitjes, rezistent ndaj lagështirës, i papërshkueshëm nga zjarri, i qëndrueshëm, kundër gërvishtjeve, shina antibakteriale. |
| Tregu | Eksporto në Amerikë, Kanadeze, Tregun Evropian, Pjesë të Azisë, Vendet e Afrikës, Tregun e Australisë |
| Garancia | 10 vjet për komercial dhe 25 vjet për banim |
Struktura e programit
1. Veshje UV: Mbron nga gërvishtjet, rrezet UV dhe zbehja.
2. Shtresa Rezistente ndaj Abrasionit: Mbron sipërfaqet nga gërryerja; krijon teksturë sipërfaqësore për dru ose gur.
3. Shtresa e FILMIT DEKORATIVE: Grafikat me definicion të lartë të printuara në film ofrojnë pamjen dhe ngjyrën e drurit, gurit ose tapetit.
4. SPC CORE: Pluhur gëlqeror dhe material i përbërë PVC. E qëndrueshme, e papërshkueshme nga uji dhe rezistente ndaj flakës.
5. IXPE (opsionale): Mbushja EVA ose IXPE siguron amortizues për këmbët tuaja dhe përmirëson izolimin e zërit.
Bisedo tani ose Dërgo kërkesë për më shumë modele. Mbështet personalizimin.












0 formaldehid, mbrojtja e mjedisit
Dyshemeja SPC është në gjendje të bëjë 0 metanol, nga materiali dhe përbërja e tij unike. Dyshemetë SPC bëhen me ngrohje dhe nuk kërkojnë ngjitës. Materiali kryesor i bazës së dyshemesë prej guri SPC është pluhur guri natyror, i cili nuk përmban formaldehid dhe asnjë element radioaktiv.

Dyshemeja SPC
Qëndron për Stone Plastic Composite, thelbi i të cilit përbëhet kryesisht nga karbonat kalciumi (gur gëlqeror), klorur polivinil dhe plastifikues. SPC është produkti më i ri në tregun e dyshemeve. Dyshemeja SPC kapërcen të metat dhe zëvendëson produktet tradicionale si dysheme vinyl, dysheme LVT, dysheme druri natyral dhe industriale. Disa nga përfitimet përfshijnë të qenit 100% i papërshkueshëm nga uji, të ketë modele tërheqëse dhe të jetë i lehtë për t'u instaluar.
Dyshemetë që ne ofrojmë janë të gjitha në përputhje me standardet e BE-së.
